Porządne wyposażenie dla każdego bramkarza

Porządne wyposażenie dla każdego bramkarza

Piłka nożna to niezwykle emocjonująca dyscyplina. Taka, która wymaga od zawodników nie lada zaangażowania i przygotowania. Nie tylko, jeżeli chodzi o koszulki, czy też piłki, ale liczą się również porządne spodnie bramkarskie. Na co trzeba uważać, wybierając ten właśnie element garderoby? Pytanie, które powinna zadać sobie każda osoba, przygotowująca się w przyszłości do obrony bramki w meczach piłki nożnej.

Dobrze dopasowane spodnie dla każdego bramkarza

Tym razem można zacząć trochę nietypowo – jakiej długości powinny być spodnie bramkarskie? Odpowiedź jest prosta – wszystko należy rozsądzić zgodnie z indywidualnymi gustami. W sklepach można bowiem otrzymać spodnie długie, 3/4, czy też krótkie. Bramkarz powinien w pierwszej kolejności spojrzeć na swoje potrzeby, jak również na pogodę znajdującą się za oknem. W porze letniej zalecane są spodnie krótkie lub te 3/4, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu. Długie spodnie dla bramkarza polecane są w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda za oknem nie należy do sprzyjających. Treningi odbywać się muszą – nawet, jeżeli jest zimno na dworze, ale na szczęście odpowiedni dres z dobrymi spodniami, pomoże zadbać o ciepłotę ciała.

Materiał wykonania

Kolejny dylemat – z czego powinny zostać uszyte spodnie dla bramkarzy? Do wyboru są dwa modele. Pierwszy to bawełna, a drugi poliester. Obydwa te materiały posiadają ogrom zalet. Spodnie wykonane z bawełny są naturalne, miękkie, bardzo przyjemne w dotyku, nie elektryzują się, a na dodatek są odporne na działanie wysokiej temperatury. Niestety, ale wśród wad tych spodni należy zaliczyć to, że nie chłoną wilgoci, jak również długo schną. A jak wgląda w tym porównaniu poliester? Jest to materiał niezwykle wytrzymały, a do tego odporny na działanie promieni UV. Nie chłonie wilgoci, a do tego jest w stanie bardzo szybko wyschnąć. Niestety, ale jest to materiał syntetyczny, który na dodatek szybko się elektryzuje.

Nie tak łatwo będzie wybrać spodnie bramkarskie, ale trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję. Pomóc w tym może miejsce, gdzie trening będzie się odbywał – dwór czy hala. Wielu producentów w swojej ofercie ma bowiem spodnie indoor lub outdoor. To właśnie z nich można dowiedzieć się, do jakiego miejsca są one specjalnie dedykowane. Kolejną, ważną cechą jest ich termo aktywność. Spodnie powinny odprowadzać wilgoć, aby bramkarz, podczas meczu, czy też podczas treningu, mógł czuć się wygodnie i komfortowo. Z należytą uwagą trzeba dobierać nie tylko sprzęt, ale również garderobę.