Rauno Sappinen dołączył do drużyny Piasta Gliwice

Rauno Sappinen dołączył do drużyny Piasta Gliwice

Rauno Sappinen przeniósł się z estońskiego zespołu Flora Tallinn do gliwickiego Piasta. Estończyk po znakomitych dwóch sezonach w klubie z Estonii, po raz kolejny próbuje swoich sił za granicą. Dotychczas występował on już na wypożyczeniu w Belgii, Holandii i Słowenii. Żadna z tych przygód nie zakończyła się jednak niczym pozytywnym. Czy tym razem uda mu się zrobić karierę poza Estonią i dobrze zaprezentuje się w gliwickim zespole? Na to na pewno liczą działacze i kibice gliwickiej drużyny.

Estończyk sporo strzelał w poprzednich sezonach

Nowy napastnik Piasta Gliwice w poprzednich sezonach był dosyć bramkostrzelny. Dość powiedzieć, że dwukrotnie został królem strzelców ligi estońskiej. Ponadto wystąpił w meczach eliminacyjnych do Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji UEFA. Ostatecznie klub z Tallina zdołał zakwalifikować się do rozgrywek Ligi Konferencji UEFA, a Rauno Sappinen we wszystkich europejskich meczach zdołał strzelić 11 bramek. Na pewno jest to rezultat, który zwrócił uwagę niejednego eksperta piłkarskiego.

Problem Piasta Gliwice na pozycji napastnika

W tym sezonie drużyna Piasta Gliwice mogłaby na półmetku sezonu mieć znacznie bardziej udany sezon, gdyby tylko w zespole znajdował się doświadczony i bramkostrzelny napastnik. Przyjście Rauno Sappinena do zespołu ma być rozwiązaniem wielu problemów, z którymi borykał się zespół z Gliwic. Przede wszystkim Estończyk ma zagwarantować pewną ilość goli, które uda się mu zdobyć. Wszyscy mają nadzieję, że Sappinen wejdzie na podobny poziom, który osiągnął w ciągu ostatnich dwóch sezonów we Florze Tallin. Jeśli by tak się stało, to gliwicka drużyna może mieć sporo radości w drugiej części sezonu.