Lech Poznań na prowadzeniu na półmetku ligowego sezonu piłkarskiego

Lech Poznań na prowadzeniu na półmetku ligowego sezonu piłkarskiego

Ekstraklasa w sezonie 2021/2022 jest ekscytująca dla kibiców i ekspertów pod wieloma względami. Zaskakujące wyniki, piękne bramki i nietypowe zdarzenia. Najważniejszą wiadomością jest jednak to, że na czele ligowej tabeli znajduje się drużyna Lecha Poznań z czteropunktową przewagą nad Pogonią Szczecin.

Maciej Skorża zbudował solidny zespół

Przed sezonem sporo mówiło się o tym, że Maciej Skorża może nie poradzić sobie w roli szkoleniowca drużyny z Poznania. Szczególnie po meczach w końcówce zeszłego sezonu. Prezesi klubu z Poznania zaufali jednak szkoleniowcowi i postanowili dać mu szansę przygotować zespół do nowego sezonu. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż na półmetku sezonu Lech znajduje się na czele tabeli.

W Poznańskiej drużynie na uwagę zasługuje nie tylko trener i pozycja lidera, lecz również szeroka kadra. Na każdej pozycji trener Maciej Skorża ma wystarczający wybór, aby dowolnie rotować składem. Szczególnie, że poziom zawodników jest równie wysoki. Wydaje się, że w Lechu mają jedną z najbardziej wyrównanych kadr, jak nie po prostu najbardziej wyrównaną. Jest to z pewnością również zasługa rozsądnej polityki transferowej klubu przed rozpoczęciem tego sezonu.

Lech pewnie kroczy do Mistrzostwa Polski 2021/2022

Na półmetku sezonu Lech Poznań jest najpoważniejszym kandydatem do końcowego zwycięstwa. Wydaje się, że zagrozić im może jedynie drużyna Pogoni Szczecin. Zobaczymy jednak, czy ich kadra pozwoli na zaciekłą walkę do samego końca.

Nie można zapominać również o drużynie Radomiaka Radom, która zaliczyła świetną końcówkę sezonu i wspięła się na górną część tabeli. Po drodze pokonując właśnie drużynę Lecha Poznań, czy też Legii Warszawa. Co do drużyny ze stolicy, to zanotowali oni fatalną rundę jesienną, przez co w rundzie wiosennej będą musieli walczyć o utrzymanie. Już niebawem przekonamy się kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2021/2022, a także czy Legia Warszawa pod wodzą Aleksandra Vukovicia zdoła odmienić fatalną formę i w końcu zacznie wygrywać ligowe spotkania.