Tomasz Adamek ponownie wróci na ring?

Tomasz Adamek ponownie wróci na ring?

W ostatnich dniach grudnia 2021 roku pojawiły się pogłoski, jakoby Tomasz Adamek miał ponownie stanąć do walki zawodowej w ringu. Takie informacje ukazały się za sprawą wywiadu, który Adamek udzielił jednemu z portali.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy

Wszyscy fani boksu z pewnością pamiętają pojedynek pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczko o pas mistrzowski. Pojedynek został stoczony we Wrocławiu dobre 10 lat temu. Polak niestety uległ znacznie bardziej utytułowanemu rywalowi. Od tego czasu kariera Polaka nie wyglądała już tak dobrze, jak wcześniej. Sam Adamek stoczył potem jeszcze pojedynki zarówno w Polsce, jak i w Ameryce. Nigdy jednak tak naprawdę nie wrócił do świetności i formy, którą prezentował w tamtym czasie.

Informacje o powrocie Tomasza Adamka do ringu

Powrót Tomasza Adamka, który ponownie chce założyć rękawice, dla wielu kibiców oraz ekspertów sportowych wydaje się jednak nonsensem. Osoby dobrze znające się na boksie zaznaczają, że Adamek na pewno nie jest już tak żwawy, dynamiczny i szybki, jak kiedyś. A to właśnie były jego największe atuty. Niewątpliwie wydaje się więc, że niezależnie od tego, czy informacje o powrocie Adamka do ringu potwierdzą się czy nie, to jednak nie należy liczyć na zbyt wiele.

Sam Tomasz Adamek na pewno ma jeszcze chęć na rywalizowanie z najlepszymi. Jednak według informacji, które krążą w mediach sportowych, pięściarz w ostatnim czasie praktycznie w ogóle nie trenował. A już na pewno nie w taki sposób, jak we wcześniejszych latach kariery. Wydaje się więc, że nawet jeśli kolejna walka Adamka miałaby zostać stoczona pod koniec 2022 roku, a więc dopiero za co najmniej kilka miesięcy, to w obecnym wieku pięściarza może być mu trudno osiągnąć formę i ponownie wejść na jakikolwiek akceptowalny poziom sportowy.

Szanse Tomasza Adamka w kolejnej walce zawodowej

Wiele osób zastanawia się, w jakiej formie zaprezentuje się Tomasz Adamek w kolejnej walce. Oczywiście nikogo nie można przedwcześnie skreślać. Szczególnie jeśli mowa o takim utytułowanym bokserze, jakim jest Tomasz Adamek. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych polskich pięściarzy w wadze ciężkiej.

Kto wie, być może forma Tomasz Adamka zaskoczy nas tak samo, jak informacja o jego powrocie? Miejmy taką nadzieję. W najbliższych tygodniach na pewno powinno pojawić się więcej konkretnych informacji w tym temacie, a wtedy być może poznamy szczegóły na temat rywala Adamka, jego okresu przygotowawczego, a także miejsca oraz daty walki.