Słaby początek Leo Messiego w barwach PSG. Czy Messi wróci do FC Barcelony?

Słaby początek Leo Messiego w barwach PSG. Czy Messi wróci do FC Barcelony?

Transfer Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint-Germain był jednym z największych hitów letniego okienka transferowego przed sezonem 2021/2022. Argentyńczyk jednak nie spisuje się w nowym zespole tak, jak oczekiwali tego kibice, eksperci i wszystkie osoby związane z futbolem. Czy istnieje szansa na to, że Messi w najbliższym czasie będzie chciał wrócić do Dumy Katalonii?

Przeciętne statystyki Messiego w PSG

Od początku sezonu 2021/2022 Lionel Messi rozegrał pięć ligowych spotkań w barwach PSG. O dziwo w ani jednym spotkaniu nie zdobył bramki ani nie zanotował asysty. Dla ekspertów jest to ogromne zaskoczenie, ponieważ wszyscy doskonale pamiętają dokonania Messiego w barwach FC Barcelony. Nieco lepiej Argentyńczyk prezentował się dotychczas w spotkaniach Ligi Mistrzów. W trzech spotkaniach zdobył 3 bramki. Wszyscy jednak doskonale wiedzą, że nie jest to szczyt jego możliwości.

Jaka będzie przyszłość Messiego?

Niezbyt dobry początek sezonu Argentyńczyka w barwach francuskiej drużyny sprawia, że wiele osób już zaczęło się zastanawiać nad jego przyszłością. Coraz więcej mówi się o powrocie Leo Messiego do FC Barcelony. Szczególnie teraz, gdy trenerem Dumy Katalonii został były piłkarz-legenda klubu, a więc Xavi Hernandez.

Jak sam niejednokrotnie w wywiadach zaznaczał Lionel Messi, ma on jeszcze przed sobą kilka lat gry na najwyższym poziomie. Zapowiedział już, że z chęcią wróci do Barcelony. Jednak czy na pewno jako piłkarz, czy być może jako trener, dyrektor sportowy lub inny członek klubu? Jeśli dalsza część obecnego sezonu w przypadku Messiego będzie wyglądać podobnie jak początek, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Argentyńczyk rzeczywiście będzie poważnie rozważał powrót do hiszpańskiego klubu. Z takiego obrotu spraw na pewno najbardziej ucieszyliby się fani FC Barcelony, którzy bardzo mocno żałowali odejścia Lionela z klubu podczas letniego okna transferowego.