Xavi powraca do FC Barcelony w roli trenera pierwszego zespołu

Xavi powraca do FC Barcelony w roli trenera pierwszego zespołu

Xavi Hernandez to zasłużony piłkarz pochodzący z Hiszpanii, który kilkanaście lat grał w barwach FC Barcelony. Przez te wszystkie lata stał się ulubieńcem kibiców, był ważnym filarem zespołu i wraz z kolegami z drużyny świętował wiele sukcesów. Obecnie FC Barcelona znajduje się w poważnym kryzysie, a na ratunek wezwano właśnie legendę klubu, a więc Xaviego.

Legenda Barcelony przejmuje stery w klubie

Obecnie 41-letni Xavi Hernandez występował w latach 1998-2015. W tym czasie świętował z klubem mnóstwo sukcesów krajowych i międzynarodowych. W sezonie 2014/2015 reprezentant Hiszpanii zdecydował się na opuszczenie Dumy Katalonii i przejście do katarskiego zespołu Al-Sadd. Występował on tam jako czynny piłkarz przez cztery lata, po czym postanowił spróbować swoich sił jako trener drużyny. Do FC Barcelony wraca więc z doświadczeniem trenerskim, które miejmy nadzieję pozwoli mu wyprowadzić hiszpańską drużynę z kryzysu. Legenda Barcelony ma zacząć pracę z zespołem jeszcze na początku listopada.

Przypomnijmy, że przed przyjściem Xaviego trenerem FC Barcelony był również były piłkarz klubu, a więc Holender Ronald Koeman. Przygoda Holendra z hiszpańskim klubem nie potrwała jednak zbyt długo. Strony postanowiły zrezygnować ze współpracy we wrześniu tego roku, kiedy to drużyna prowadzona przez Koemana fatalnie rozpoczęła grupowe rozgrywki Ligi Mistrzów i bardzo kiepsko spisywała się w lidze hiszpańskiej.

Kibice z nadziejami po zatrudnieniu Xaviego

Powrót Xaviego do Barcelony nie mógł obejść się bez echa wśród kibiców na całym świecie. Sam trener na pewno liczy na to, że uda mu się przeprowadzić kilka transferów do klubu. Jednak czy aby na pewno uda się sprowadzić m.in. Paula Pogbę, o którym transferze do FC Barcelony pisał chociażby portal manchesterunited.pl, a więc strona opisująca zmagania klubu, w którym obecnie gra Francuz? Tego dowiemy się z pewnością w najbliższych dniach.

Oczywiście wiadomość o zatrudnieniu nowego trenera, którym okazał się Xavi Hernandez wywołała ogromne zadowolenie ze strony wszystkich fanów i kibiców zespołu. Wszyscy doskonale mają w pamięci znakomity czas klubu, kiedy ten odnosił jedne z największych sukcesów w historii, właśnie w Xavim w składzie. Kibice, ale również i eksperci mają nadzieję, że pod wodzą nowego trenera klub zdoła nawiązać do tamtych czasów. A na pewno mają nadzieję, że poprawi się styl gry katalońskiej drużyny. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się już niedługo.