Zwycięstwo Polaków z Andorą i pewne miejsce w barażach do MŚ 2022

Polacy spełnili swój cel w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Po wyjazdowym zwycięstwie z Andorą 4:1, Polacy są już pewni udziału w barażach do największej imprezy w piłce nożnej. Mecze barażowe odbędą się w marcu 2022 roku.

Łatwe zwycięstwo w Andorze

Spotkanie Polski z Andorą miało być spacerkiem dla reprezentantów Polski. I rzeczywiście tak było, szczególnie po tym, jak już po kilkunastu sekundach czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników gospodarzy. Brutalnie zaatakował on Kamila Glika w walce o górną piłkę, przez co sędzia postanowił wykluczyć zawodnika Andory z dalszego udziału w tym spotkaniu.

Szybka czerwona kartka nieco ustawiła ten mecz. Polacy od samego początku chcieli zdobyć bramkę i tak też się stało. Po kilkunastu minutach prowadziliśmy już 2:0, kiedy to bramki zdobyli Robert Lewandowski i Kamil Jóźwiak. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę z rzutu wolnego zdobyli gospodarze, jednak w kolejnej akcji bramkę zdobył Arkadiusz Milik i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 4:1.

W drugiej połowie Polacy zdobyli jeszcze jedną bramkę po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego i fantastycznym wykończeniu naszego kapitana, a więc Roberta Lewandowskiego. Pomimo jeszcze kilku okazji Polaków na zdobycie bramki, spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:1 i Polacy ze względu na korzystny wynik w spotkaniu Anglia-Albania mogli cieszyć się pewnym drugim miejscem w grupie, co daje udział w barażach i przedłużenie szans na kwalifikację do głównego turnieju Mistrzostw Świata 2022 rozgrywanych w Katarze.

Korzystny wynik na Wembley

Jednym z warunków do uzyskania awansu do baraży w przedostatniej kolejce kwalifikacji do MŚ 2022 była także porażka reprezentacji Albanii na Wembley w starciu z Anglią. Gospodarze tego meczu, a więc Anglicy bez większych problemów poradzili sobie z przyjezdnymi. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Harry Kane. Mecz zakończył się wynikiem 5:0, dzięki czemu Anglicy są już pewni pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej i wyjazdu na MŚ 2022 w Katarze.