Spadek formy Legii Warszawa. Czy w klubie jest nadzieja na zdobycie mistrzostwa Polski?

Spadek formy Legii Warszawa. Czy w klubie jest nadzieja na zdobycie mistrzostwa Polski?

Legia Warszawa w tym sezonie prezentuje dosyć zmienną formę. Początek sezonu w wykonaniu Legionistów to przede wszystkim świetne występy w Europie i mizerna gra w polskiej lidze. Wydawało się jednak, że problemy stołecznej drużyny są jedynie przejściowe. Rzeczywistość jest jednak inna. Włodarze klubu pożegnali już trenera Czesława Michniewicza, jednak pomimo to zespół wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Czy Legia ma jeszcze szansę na mistrzostwo Polski?

Świetny start w europejskich rozgrywkach

W sezonie 2021/22 zespół z Warszawy prezentuje swoje dwa oblicza. Piłkarze warszawskiego klubu świetnie prezentowali się w eliminacjach do Ligi Mistrzów, gdzie koniec końców udało im się zakwalifikować do fazy grupowej Ligi Europy. W fazie grupowej Ligi Europy udało im się nawet wygrać dwa pierwsze spotkania. Pierwsza kolejka to świetny mecz w Moskwie i cenne zwycięstwo wyjazdowe 1:0. Z kolei w drugim spotkaniu Legioniści pokonali zespół Leicester City na własnym boisku w takim samym stosunku bramkowym. Kryzys przyszedł dopiero w 3 i 4 kolejce, gdy Legioniści musieli stawić czoła obecnemu liderowi włoskiej Seria A, a więc drużynie SSC Napoli.

Legia Warszawa przegrała oba mecze z włoskim zespołem. W pierwszym spotkaniu na stadionie w Neapolu padł wynik 3:0 dla gospodarzy. Z kolei w stolicy Polski mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla włoskiej drużyny, której piłkarzem jest reprezentant Polski, a więc Piotr Zieliński.

Dobre mecze w Europie i katastrofalne występy w polskiej lidze

O ile w Europie piłkarze Legii Warszawa naprawdę nie mają czego się wstydzić, o tyle ewidentnie nie idzie im zbyt dobrze pogodzenie gry na obu frontach. Legioniści od początku sezonu grali w kratkę, a w ostatnim czasie zaliczyli aż 7 ligowych porażek z rzędu. Jest to wynik, o którym nikt by nie podejrzewał tak klasowego zespołu, jakim jest wielokrotny Mistrz Polski. Jednak forma obecnych Mistrzów Polski pozostawia wiele do życzenia. Nie pomogła nawet zmiana na stanowisku trenera.

Zespół prowadzony od początku przez Czesława Michniewicza jest obecnie w totalnej rozsypce. Zresztą trener został już zwolniony, a jego miejsce zajął Marek Gołębiewski, któremu w pierwszych spotkaniach na ławce trenerskiej nie udało się odmienić oblicza zespołu.

Czy kibice i zarząd wciąż wierzą w mistrzostwo Polski dla Legii?

Legia Warszawa co roku uznawana jest za głównego pretendenta do zdobycia krajowego mistrzostwa. Zresztą Legioniści już wszystkich przyzwyczaili, że nawet słabszy start sezonu nie oznacza, że nie będą się oni o to mistrzostwo bić. Wielokrotnie piłkarze zespołu Legii mogli poszczycić się najlepszą formą na zakończenie rozgrywek ligowych. Dzięki temu często udawało im się wydzierać mistrzostwo kraju w samej końcówce sezonu. Jednak czy tym razem będzie podobnie?

Szczerze zarówno kibice, zarząd, jak i eksperci raczej nie łudzą się, że zespół z Warszawy może jeszcze zakręcić się koło pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Szczególnie, że ligowi rywale są w naprawdę znakomitej dyspozycji. Wydaje się, że jedyną szansą na europejskie puchary w przyszłym sezonie dla Legii będzie zdobycie Pucharu Polski. Chociaż jeszcze ponad połowa sezonu przed nami, w której naprawdę wszystko może się zmienić. Wydaje się jednak, że Mistrzostwo Polski dla Legii Warszawa w obecnym sezonie znajduje się już jedynie w sferze marzeń, i to tych bardziej nierealistycznych.