Transfer Messiego coraz bliżej

Transfer Messiego coraz bliżej

Latem tego roku cały świat obiegła wieść o tym, że Lionel Messi chce opuścić FC Barcelonę, zespół, z którym jest związany praktycznie od początku swojej piłkarskiej kariery. Skąd wzięła się decyzja zawodnika pochodzącego z Argentyny? Okazało się, że zawodnik marzy o byciu członkiem drużyny, która może pochwalić się sukcesami odnoszonymi na boisku.

Zarząd FC Barcelony nie był zachwycony decyzją piłkarza, dlatego wcale nie zamierzał mu ułatwić zadania. Mimo iż Lionel Messi chciał opuścić klub za darmo już w sierpniu, to zarząd nie chciał się na to zgodzić i konflikt między stronami zakończył się ugodą mówiącą o tym, że Messi będzie grał z FC Barceloną do końca sezonu. Ta ugoda pozwoliła Messiemu uniknąć sporu na drodze sądowej.

Po zakończeniu kontraktu w FC Barcelonie Lionel Messi może dołączyć do jednego z wielu klubów, które wręcz prześcigają się między sobą w tym, których z nich złoży piłkarzowi najbardziej kuszącą ofertę. Wśród drużyn ubiegających się o członkostwo Messiego znajdują się między innymi Juventus, Inter, Chelsea czy Manchester United, Paris Saint-Germain, a także Manchester City.

Krążą pogłoski, że to właśnie Manchester City ma największe szanse na to, aby Lionel Messi stał się częścią ich drużyny. Wskazuje na to między innymi fakt, że sytuacja w Manchester City jest niezwykle komfortowa, o czym piłkarz dowiaduje się od swojego kolegi związanego z klubem.