Zmarł legendarny pięściarz Marvin Hagler 

Zmarł legendarny pięściarz Marvin Hagler 

W dniu 13 marca zmarł legendarny, amerykański  pięściarz Marvin Hagler. O jego śmierci poinformowała żona. Mężczyzna zmarł w wieku 66 lat niespodziewanie w swoim domu w New Hampshire. Był niekwestionowanym mistrzem świata wagi średniej od 1980 do 1987 roku. Key Hagler prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie. 

Kariera Marvina Haglera i jego walka na ringu

Nie ma żadnych wątpliwości, że Marvin Hagler był najwybitniejszym pięściarzem w wadze średniej w latach 1980-87. Amerykanin urodzony 23 maja 1954 roku był niekwestionowanym mistrzem świata. W swoim życiu jak też bokserskiej karierze stoczył aż 67 walk, gdzie wśród nich wyróżniamy 62 walki zakończone zwycięstwem Haglera. Wyróżniamy wśród wszystkich wygranych walk aż 52, w których objął zwycięstwo przez nokaut. Natomiast dwie walki w jego życiu były zremisowane, a trzy przegrane. Przeszedł na emeryturę po porażce z Rayem Leonardem. 

Najsłynniejsze walki Marvina Haglera

Pierwszą walkę w swojej zawodowej karierze, jaką Hagler stoczył, miała miejsce 18 maja 1973 roku z Terry Ryanem. Walka zakończyła się zwycięstwem Haglera poprzez techniczny nokaut w drugiej rundzie pojedynku. Kolejne walki przynosiły mu ogromną popularność. Odbyło się aż 18 walk pod rząd, które wszystkie zakończyły się jego zwycięstwem. W kolejnej zremisował z Rayem Sealsem. Jednak niezwykle w pamięci wszystkich zapisała się jego słynna walka Thomasem Hearnsem w Caesars Palac, 15 kwietnia 1985 roku. Starcie to było zapowiadane jako walka, jednak przeszło do historii jako wojna. 

Jak bokserzy uczcili pamięcią Marvina Haglara?

Po opublikowaniu informacji o śmierci słynnego, amerykańskiego boksera, w sobotę przed walką Juana Francisco z Estrada – Roman oddano hołd Marvinowi Haglar. Ku pamięci nieodżałowanego boksera w American Airilines Center w Dallas, dziesięciokrotnie zabrzmiał gong. Po uroczystym hołdzie rozpoczęła się zacięta walka. Estrada wygrał na punkty i zunifikował pasy mistrzowskie WBC i WBA w kategorii junior koguciej. W trakcie pojedynku obaj pięściarze łącznie wyprowadzili aż 2519 ciosów. Tym samym chcieli godnie nawiązać do legendarnej bitwy Haglera.