Zwycięstwo Legii Warszawa w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy

Piłkarze Legii Warszawa sprawili miłą niespodziankę i zwyciężyli w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy 2021/2022. Warszawiacy w 1. kolejce udali się na mecz wyjazdowy do Moskwy. Spotkanie z miejscowym Spartakiem miało być po prostu łatwą wygraną gospodarzy. Tak się jednak nie stało, ponieważ po dobrym meczu polskie drużyny, udało się wyrwać zwycięstwo w samej końcówce spotkania.

Spartak przeważał, lecz nie strzelił gola

Zawodnicy gospodarzy od samego początku z dużym animuszem starali się zdobyć bramkę. Mimo wszystko drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza powoli słynie już z tego, że z wyżej notowanymi zespołami świetnie ustawia się w defensywie. Tak było też w środowy wieczór, kiedy to gospodarze zagrażali Legionistom przez większą część spotkania jedynie po strzałach z dystansu. Większe zagrożenie piłkarze Spartaka stworzyli dopiero pod koniec pierwszej części gry, lecz wtedy na posterunku był nie kto inny, jak doświadczony Artur Boruc. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Trzeba mimo wszystko przyznać, że to jednak gospodarze byli lepszą drużyną w tej połowie.

Gol w końcówce spotkania dał Legionistom zwycięstwo

W drugiej połowie widzieliśmy podobny schemat gry co w pierwszej. Gospodarze starali się stworzyć zagrożenie, jednak tak naprawdę tylko raz byli bardzo blisko zdobycia bramki, kiedy to po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, jeden z zawodników gospodarzy mógł posłać piłkę głową do bramki. Futbolówka uderzyła jednak w poprzeczkę i goście mogli odetchnąć z ulgą. W późniejszej fazie meczu bardzo blisko zdobycia gola byli także piłkarze Legii Warszawa, lecz tutaj również po strzale z głowy Emreliego, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry.

Decydującym momentem całego spotkania okazały się jednak taktyczne roszady trenera Czesława Michniewicza. W drugiej połowie na placu gry pojawili się m.in. Ernest Muci oraz Lirim Kastrati. I to właśnie Ci zawodnicy przeprowadzili akcję, po której padł gol w doliczonym czasie gry. Znakomitym rajdem popisał się Albańczyk Ernest Muci, który pomknął lewą stroną boiska od własnej połowy aż pod pole karne rywali. Swoją indywidualną akcję zwieńczył znakomitym podaniem w tempo do Lirima Kastratiego, któremu pozostało jedynie umieścić futbolówkę w siatce. Tak też się stało, dzięki czemu Legioniści wygrali w Moskwie z miejscowym Spartakiem i zgarnęli 3 punkty w pierwszy meczu fazy grupowej Ligi Europy 2021/2022.

Przypomnijmy, że w tej samej grupie znajdują się także zespoły Leicester City oraz SSC Napoli. Te drużyny rozegrały już także bezpośredni mecz pomiędzy sobą, który zakończył się wynikiem 2:2. Dzięki takim rezultatom, to właśnie Legia Warszawa zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie po 1. kolejce fazy grupowej.