Duma Bawarii i jeden z najlepszych klubów piłki nożnej, a więc Bayern Monachium w pigułce

Duma Bawarii i jeden z najlepszych klubów piłki nożnej, a więc Bayern Monachium w pigułce

Bayern Monachium to bez wątpienia najbardziej popularny oraz najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski. Od wielu lat na murawie stadionu Allianz Arena biegają zawodnicy z pierwszych stron gazet, a klub walczy zawsze o najwyższe cele. Co stoi za tak ogromnym sukcesem klubu i dlaczego jako jeden z nielicznych potrafi on stale znajdować się w czołówce piłkarskich klubów?

Rozsądna polityka transferowa klubu

Niemiecki klub, którego jedną z największych gwiazd w historii jest Robert Lewandowski, od lat uznawany jest za najlepiej zarządzany klub na świecie. Co dokładnie wpływa na to, że wszyscy podziwiają bawarski zespół? Takie zdania padają głównie z powodu rozsądnej polityki transferowej oraz płacowej klubu. Dzięki temu Bayern Monachium często stawiany jest jako wzór dla innych europejskich gigantów. Drużyny angielskie, włoskie, a przede wszystkim hiszpańskie powinny uczyć się polityki zarządzania klubem, która od lat praktykowana jest w Monachium. Być może gdyby każdy klub był zarządzany w taki sposób jak najlepsza drużyna niemiecka, to stan światowej piłki byłby na jeszcze wyższym poziomie, niż ma to miejsce obecnie.

Dominacja Bayernu Monachium na krajowym podwórku

W niemieckiej Bundeslidze to właśnie Bayern Monachium zdecydowanie dominuje i jest rekordzistom pod względem wywalczonych tytułów mistrzowskich. Co jakiś czas w niemieckiej Bundeslidze pojawia się zespół, który nawiązuje walkę z niemieckim gigantem, jednak od czasów Borussii Dortmund Jurgena Klopp’a nic takiego nie miało miejsca. Najlepszym zawodnikiem ostatnich lat w zespole Bawarczyków jest oczywiście nie kto inny, jak Robert Lewandowski, który bije kolejne rekordy strzeleckie. Nasz rodak został już kilkukrotnie królem strzelców Bundesligi, co świadczy, że doskonale odnajduje się w klubie z południa Niemiec. W niemieckim zespole Lewandowski zdobył także trofeum „Złotego Buta”, które przyznawane jest najlepszemu strzelcowi ze wszystkich lig piłkarskich.

Bayern Monachium posiada bardzo dużo grup kibiców rozsianych po całym świecie. Również w Polsce w każdy weekend wiele osób trzyma kciuki za Roberta Lewandowskiego i jego kolegów. Do największych piłkarskich wrogów Bayernu zaliczamy Schalke 04 Gelsenkirchen, TSV 1860 Monachium oraz Borussię Dortmund. Wydaje się, że w kolejnych latach Bayern Monachium raczej nie będzie miał konkurencji na krajowym podwórku. Z kolei jeśli będzie dalej tak rozsądnie zarządzany, to również w Europie będzie dalej należał do ścisłej czołówki.