FC Barcelona na skraju bankructwa

FC Barcelona na skraju bankructwa

Ostatnie doniesienia w mediach dotyczące FC Barcelony nie napawają optymizmem. Klubowi grozi bankructwo, jeżeli czołowi gracze nie zgodzą się na obniżenie swoich pensji. Według prognoz mediów z Półwyspu Iberyjskiego Barcelona może zbankrutować jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku.

Kwoty, jakie otrzymują piłkarze klubu, są astronomiczne, szczególnie w przypadku czołowych zawodników, takich jak np. Lionel Messi, wokół którego ostatnio zrobił się ogromny szum.

Negocjacje według doniesień prasowych i plotek zaczęły się już w piątek, nie wiadomo jednak, jak wygląda ich przebieg i czy faktycznie doszły one do skutku. Zarząd FC Barcelony nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ decyzja musi zapaść do 5 listopada.

W ostatnim czasie miejsce miały podobne negocjacje, jednak piłkarze nie zgodzili się na propozycję klubu. Satysfakcjonujące dla zarządu obniżki, które mogłyby uratować istnienie klubu, musiałyby wynosić około 30% pensji piłkarzy, co pozwoliłoby na oszczędność około 190 milionów euro.

Negatywny wpływ na sytuację klubu ma obecnie panująca pandemia. Większość przychodów gwarantowali klubowi kibice zjawiający się na meczach, teraz jednak ten dochód został przez FC Barcelonę z uwagi na panujące obostrzenia utracony.