Jak bieganie wpływa na sylwetkę? 5 zmian które zobaczysz w lustrze
Jak bieganie wpływa na sylwetkę… najlepiej przekonać się samemu! By jednak wiedzieć, czego się spodziewać i nabrać motywacji do wskoczenia w buty treningowe, najpierw poznaj wpływ biegania na sylwetkę od strony teoretycznej. Takie zmiany zajdą w Twoim wyglądzie, gdy na dobre wbiegniesz w sportowy świat – czytaj!
1 – Spadek wagi
Nie jest tajemnicą, że bieganie to aktywność spalająca bardzo dużo kalorii – średnio 500 kcal na godzinę, a ta ilość może wzrosnąć nawet do okolicy tysiąca. Im intensywniej biegasz, tym więcej spalasz. Dzięki sumiennym treningom łatwiej pozbędziesz się nadmiarowych kilogramów, a w przyszłości nie będziesz miał problemu z niekontrolowanym przyrostem wagi.
Co więcej, osiągniesz rezultaty bez restrykcyjnej diety. Pod wpływem aktywności fizycznej Twoje zapotrzebowanie kaloryczne znacznie wzrośnie, toteż będziesz mógł jeść sporo, a mimo tego tracić wagę. Brzmi idealnie, prawda?
Musisz jednak wiedzieć, że samo bieganie nie gwarantuje schudnięcia. O tym, co dokładnie trzeba zrobić, by treningi biegowe szły w parze z efektowną utratą wagi, możesz przeczytać na SBiegacza – kliknij: https://sbiegacza.pl/. To portal poświęcony każdemu zainteresowanemu bieganiem – początkującym sportowcom, zaawansowanym, jak również… przyszłym! Znajdziesz tu między innymi artykuły dotyczące odchudzania na sportowo.
2 – Wyrzeźbione nogi i pośladki
Biegowy krok wymaga zaangażowania mięśni całego ciała, a szczególnie jego dolnej połowy. Dzięki treningowym dorobisz się atletycznych, subtelnie umięśnionych nóg. Muskuły łydek zaczną się odznaczać, a idąc w krótkich spodenkach będziesz mógł podziwiać pracę mięśnia czworogłowego.
Skorzystają również pośladki. Ich mięśnie uaktywniają się przy każdym kroku, co przekłada się na wzmocnienie i ujędrnienie. Krągłe, zgrabne pośladki to Twoje sylwetkowe marzenie? Bieganie pomoże Ci je spełnić.
Bieganie nie spowoduje przyrostu masy mięśniowej – to zupełnie inny typ wysiłku, niż podnoszenie ciężarów. Da Ci sylwetkę szczupłą, ewidentnie wysportowaną, ale nie masywną jak u kulturystów.
3 – Płaski brzuch
Mięśnie brzucha mają sporo do roboty w biegu! Odpowiadają za utrzymanie wyprostowanej postury. Cały czas są napięte, a więc i wzmacniają się z każdym treningiem. Mocne mięśnie brzucha to zmniejszenie obwodów, wyraźniejszy zarys talii i wizualnie bardziej płaski brzuch. Jeżeli do kompletu dorzucisz siłowe ćwiczenia wzmacniające, uda Ci się wypracować kaloryfer jak z okładki magazynu.
Dla zauważenia najlepszych efektów warto zredukować tkankę tłuszczową w obrębie brzucha. To głównie ona odpowiada za odstającą ,,oponkę”. Mniej tłuszczu plus wzmocnione mięśnie dadzą Ci brzuch marzeń.
4 – Jędrna skóra
Bieganie to sport, który nadzwyczajnie pobudza krążenie krwi we wszystkich tkankach, także w głębokich warstwach skóry. Krew transportuje substancje odżywcze do każdego zakamarka ciała, a jej zwiększony napływ do skóry przekłada się na wyraźne ujędrnienie. Nic dziwnego – skóra dobrze ukrwiona jest także dobrze odżywiona. Już po kilku tygodniach trenowania zauważysz, że stała się wyraźnie bardziej napięta, wygląda młodziej i zdrowiej.
Ci, którzy uprawiają sport, wolniej się starzeją – właśnie dzięki aktywności ich ciała pozostają jędrne mimo upływu lat. Doskonale ukrwiona skóra w połączeniu z silnymi mięśniami i zdrowym poziomem tkanki tłuszczowej odejmują dekad!
5 – Mniejszy cellulit
Eliminacja cellulitu to skomplikowany proces, ale bieganie może go znacznie usprawnić. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna to najlepszy zabieg estetyczny, jaki można sobie zafundować!
Ujędrnienie skóry owocuje zmniejszoną widocznością cellulitu na udach i pośladkach. Dzięki treningom zrzucisz nadmiar tłuszczu, co również sprzyja pozbywaniu się pomarańczowej skórki. Wreszcie – poprawa krążenia sprzyja redukcji obrzęków przekładających się na uwydatnienie nieidealnej faktury skóry.
Skoro wiesz już, jak bieganie wpływa na sylwetkę, pora przekonać się o tym w praktyce. Odwiedź portal SBiegacza, gdzie znajdziesz setki porad na temat biegowych początków, sprzętu, zdrowia i odżywiania w sporcie. Odkryj w sobie biegacza, a lepsza sylwetka będzie tylko jedną z wielu korzyści!