Tragiczna śmierć Andrzeja Rybki

Tragiczna śmierć Andrzeja Rybki

Ten weekend przyniósł smutne wieści dla fanów polskiego żużlu. W piątkowy wieczór miał miejsce tragiczny wypadek, w którym zginął Andrzej Rybka. Mężczyzna to były żużlowiec, którego kariera związana była z ŻKS Krosno, a także Stal Rzeszów. Mężczyzna miał zaledwie 40 lat.

Początki swojej przygody z żużlem Andrzej Rybka rozpoczął pod czujnym okiem trenera Janusza Stachyry, dzięki któremu zdał egzamin na licencję w barwach Stali Rzeszów. W roku 1997 miejsce miał jego debiut w rozgrywkach ligowych.

Andrzej Rybka może pochwalić się jednym spotkaniem pod szyldem 1-ligoqwej Stali Rzeszów oraz 17 jazdami w barwach Stali II ŻKS Krosno.

Do największych sukcesów mężczyzny bez wątpienia należy brązowy medal DMP, który zdobył razem z kolegami ze swojej drużyny.

Kariera Andrzeja Rybki nie trwała długo, zakończył ją bowiem już jako 19-latek, zaraz po tym, jak zakończył się sezon żużlowy w 1999 roku.

Dla fanów żużlu informacja o śmierci Andrzeja Rybki mogła być prawdziwym szokiem, szczególnie mając na uwadze jego młody wiek. Zgon żużlowca nastąpił w wyniku tragicznego wypadku, podczas którego został on potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia i zmarł na miejscu.